• KONTAKT@KADRY-I-PLACE.PL

    +12 44 202 73

  • Kontakt

Specjalista ds. kadr i płac – kim jest?

Specjaliści do spraw kadr i płac funkcjonują w każdym przedsiębiorstwie. Ich zadania i cała działalność jest bardzo istotna w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju firmy.

Tacy specjaliści dbają o potencjał ludzki, który jest niezwykle ważną kwestią w prosperowaniu przedsiębiorstw. Drugą w zasadzie najważniejszą kwestią to oczywiście wypłaty wynagrodzeń. To właśnie osoby zatrudnione na tego typu stanowiskach dbają o to by były one wypłacane w terminie i kontrolują wszystkie z tym związane kwestie. Dodatkowo prowadza dokumentacje, każdego z pracowników, w razie potrzeby kontaktują się z odpowiednimi instytucjami takimi jak: Urząd Skarbowy czy ZUS. Zobowiązani są oni do kontrolowania kwalifikacji zatrudnianych pracowników, przygotowują umowy o prace i umowy cywilnoprawne, wysyłają pracowników na badania czy szkolenia BHP.

Specjalista ds. kadr i płac musi bardzo dobrze znać przepisy prawa pracy, ponieważ to on odpowiada za to aby wszystkie działania w firmie były prowadzone w sposób prawidłowy i aby zostały udokumentowane.

Cechy takiego specjalisty również odgrywają istotną rolę. Z cała pewnością osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna chcieć stale poszerzać zakres swojej wiedzy i poświęcić szczególną uwagę na nowelizacje w przepisach prawnych. Na takich stanowiskach zdecydowanie odnajdą się osoby odpowiedzialne, sumienne, i pracowite. Ciągła chęć zdobywania wiedzy i dobre radzenie sobie ze stresem to również cechy, na które warto zwrócić uwagę.

↪ ? Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie ewidencji księgowo-podatkowej, a także obsługi kadrowo-płacowej. Atrakcyjne ceny za usługi księgowe. Możliwość dostosowania oferty pod preferencje klienta. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt