• KONTAKT@KADRY-I-PLACE.PL

    +12 397 76 25

  • Kontakt

Co można skorygować notą korygującą?

Osoby prowadzące własną działalność muszą w szczególny sposób dbać o poprawność całej firmowej dokumentacji, zwłaszcza faktur. Na szczęście nawet w przypadku pomyłek istnieje możliwość ich poprawienia. Jedną z nich jest nota korygująca.

Przedsiębiorcy relatywnie często spotykają się z błędami w otrzymanych fakturach zakupowych. Mogą one dotyczyć np. literówek w nazwie firmy czy imieniu i nazwisku, pomyłek w numerach NIP lub REGON. Na szczęście istnieje prosty sposób na poprawienie tego typu błędów. Jest to wystawienie tzw. noty korygującej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów w sprawie wystawiania faktur oraz sposobów ich przechowywania, notę korygującą mogą wystawiać jedynie nabywcy towaru i usługi. Ważny jest również fakt, iż dokument taki może dotyczyć wyłącznie informacji odnoszących się do sprzedawcy lub nabywcy, a także oznaczenia towaru i usługi. Mówiąc wprost, przy pomocy noty korygującej poprawia się np. kolejny numer faktury, datę jej wystawienia, imiona, nazwiska i nazwy podatników, numery NIP i REGON, datę dokonywania dostawy towaru/usługi oraz ich nazwy.

Kontakt